| Chemistries Charged | Lead Acid |
| Output Voltage | 12V |
| Charge Current | 2A |
| Plug Type | EU |
| Number of Batteries Charged | 1 |
| Input Voltage | 100 → 240V ac |
| Batteries Included | No |
| Number of Charge Stages | 3 |
| Weight | 500g |
| Dimensions | 120 x 61.6 x 37.4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.