| Chemistries Charged | Lead Acid |
| Output Voltage | 13.6V |
| Charge Current | 24.3A |
| Plug Type | AC |
| Number of Batteries Charged | 1 |
| Input Voltage | 180 → 264 V ac, 90 → 132V ac |
| Batteries Included | No |
| Number of Charge Stages | 3 |
| Weight | 1.5kg |
| Dimensions | 253 x 135 x 48.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.