| Battery Sizes Charged | Battery Pack |
| Chemistries Charged | Lithium-Ion |
| Output Voltage | 3.7V |
| Number of Cells Charged | 4 |
| Charge Current | 0.72A |
| Plug Type | AUS, EU, UK, USA |
| Input Voltage | 100-240V AC |
| Batteries Included | No |
| Model Number | IPC12 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.