| Maximum Current | 100 μA |
| Maximum dc Voltage | 30V |
| Switching Frequency | 5 kHz |
| Width | 18.2mm |
| Depth | 11mm |
| Minimum Operating Temperature | +5°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Dimensions | 18.2 (Dia.) x 11 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.