| Maximum Shock / Vibration | 50mm/s |
| Maximum Current | 20 mA |
| Maximum dc Voltage | 32V |
| Contact Resistance | 720Ω |
| Width | 22 (Dia.)mm |
| Depth | 63.25mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Dimensions | 22 (Dia.) x 63.25 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.