| Maximum Shock / Vibration | 500mm/s |
| Maximum Current | 100 mA |
| Maximum dc Voltage | 30V |
| Contact Resistance | 500Ω |
| Length | 37.6mm |
| Width | 62.4mm |
| Depth | 36mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Dimensions | 37.6 x 62.4 x 36 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.