| Maximum Shock / Vibration | 25mm/s |
| Maximum Current | 500 mA |
| Maximum dc Voltage | 32V |
| Contact Resistance | 500Ω |
| Width | 27 (Dia.)mm |
| Depth | 73.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Dimensions | 27 (Dia.) x 73.1 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.