| Minimum Temperature Sensitivity | 50°C |
| Maximum Temperature Sensitivity | 100°C |
| Number of Temperature Levels | 11 |
| Labels Per Product | 10 |
| Orientation | Vertical |
| Reversibility | Yes |
| Label Length | 51mm |
| Label Width | 18mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.