| Force Measured | Compression |
| Force/ Load Measurement Range | 200kg |
| Series | SIWAREX WL |
| Terminal Type | Screw |
| IP Rating | IP68 |
| Length | 120mm |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Minimum Operating Temperature | -35°C |
| Maximum Operating Temperature | +65°C |
| Accuracy | ±0.02% |
| Force Measurement Range | 200kg |
| Dimensions | Ø 39 x 120 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.