| Operating Voltage | 24V dc |
| Number of Ports | 4 |
| Connector Size | M12 |
| Protocol Type | IO-Link |
| Series | 6ES7 |
| Weight | 150g |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP20 |
| IO Link Revision | SM1278 |
| Temperature Range | -20 → +60 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.