| Detection Range | 40 mm |
| Output Type | NPN, PNP |
| Maximum Current | 100 mA |
| Switching Frequency | 6.5 KHz |
| Electrical Connection | Male connector M12 |
| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Terminal Type | 5-pin, Male connector M12 |
| Series | LUT9 |
| Housing Material | Metal |
| IP Rating | IP67 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.