| Detection Range | 13 mm |
| Output Type | PNP |
| Maximum Current | 100 mA |
| Switching Frequency | 50 kHz |
| Electrical Connection | Male connector M12 |
| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Terminal Type | 5-pin, Male connector M12 |
| Series | KTX Prime |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.