| Detection Range | 11 mm |
| Output Type | PNP |
| Maximum Current | 50 mA |
| Switching Frequency | 15 kHz |
| Electrical Connection | Cable With M12 Male Connector |
| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| Terminal Type | 4-pin, Cable with M12 male connector |
| Series | KTM Prime |
| Housing Material | Metal |
| IP Rating | IP69K |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.