| Detection Range | 12.5 mm |
| Output Type | NPN |
| Maximum Current | 100 mA |
| Switching Frequency | 1.7 kHz |
| Electrical Connection | Cable With M12 Male Connector |
| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| Terminal Type | 4-pin, Cable with M12 male connector |
| Series | CSM |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.