| Sensor Technology | Ultrasonic |
| Body Style | Barrel |
| Detection Range | 0 → 300 mm |
| Terminal Type | PCB |
| Supply Voltage | 20 V |
| Length | 7.1mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.