| Series | C100 |
| Supply Voltage | 9 → 30 V dc |
| IP Rating | IP67 |
| Overall Height | 108mm |
| Overall Width | 98mm |
| Overall Depth | 68.4mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | 12 Pin M12 Connector |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.