| Series | B80 |
| Supply Voltage | 30 V dc |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 168.3mm |
| Overall Width | 110mm |
| Overall Depth | 45mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | 4 Pin M12 Connector |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.