| Series | A30 |
| Supply Voltage | 48 V dc |
| IP Rating | IP50 |
| Overall Height | 32.45mm |
| Overall Width | 28.6mm |
| Overall Depth | 40.7mm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Connection Type | Radial Cable |
| Current Rating | 15 mA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.