| Series | V200 |
| Component Type | Camera |
| Maximum Scanning Distance | 2.12m |
| Safety Type | 2 |
| SIL IEC 61508 | 1 |
| PL EN ISO 13849-1 | c |
| Peak Wavelength | 850nm |
| Maximum Response Time | 20 ms |
| Dimensions | 90 x 50 x 90 mm |
| Product Length | 90mm |
| Protective Height | 90mm |
| Length | 90mm |
| Height | 50mm |
| Application | Body |
| Width | 90mm |
| Features | Automatic Alignment, Button Operation, EDM, Restart/Reset, Synchronization |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.