| Series | TiM1xx |
| Minimum Scanning Distance | 0.05m |
| Maximum Scanning Distance | 3m |
| Peak Wavelength | 850nm |
| Maximum Response Time | 70 ms |
| Terminal Type | M12 5 Pin Connector |
| Dimensions | 75.8 x 60 x 60 mm |
| Length | 60mm |
| Height | 75.8mm |
| Application | Non-Safe Object/Presence detection |
| Width | 60mm |
| Features | Indoor Use |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.