| Series | miniTwin4 |
| Beam Resolution | 14mm |
| Component Type | 1 Twin-Stick |
| Safety Type | 4 |
| PL (EN ISO 13849-1) | PL e |
| PL EN ISO 13849-1 | PL e |
| Protective Height | 120mm |
| Maximum Protective Width | 5m |
| Maximum Response Time | 14 ms |
| Supply Voltage | 24 V |
| Length | 120mm |
| Dimensions | 15x32 mm |
| Application | Finger |
| Features | Automatic/Manual Restart, EDM |
| Terminal Type | 5-Pin M12 Connector |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.