| Series | deTem2 Core |
| Beam Resolution | 400mm |
| Component Type | Receiver |
| PL EN ISO 13849-1 | PL c |
| Number Of Beams | 3 |
| Maximum Response Time | 20000 μs |
| Supply Voltage | 19.2 → 28.8 V dc |
| Length | 972mm |
| Dimensions | 31 x 34 mm |
| Application | Body, Normal Industrial Environment |
| Terminal Type | 5-Pin M12 Connector |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.