| Device Type | Piezometric |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Switch Output | 4-20mA |
| Body Material | Stainless Steel 316L |
| Cable Length | 10m |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Maximum dc Voltage | 36V |
| For Use With | Waste Water |
| Series | PIEZO AS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.