| Number of Inputs | 10 |
| Mounting Style | Panel Mount |
| Probe Voltage | 10V ac |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Overall Length | 96mm |
| Overall Width | 96mm |
| Overall Depth | 130mm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Output Type | Analog 4 to 20 mA |
| Series | MTIC5 |
| Sensitivity | 1 kΩ, 4 kΩ, 20 kΩ, 80 kΩ |
| Current Rating | 800 μA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.