| Device Type | Barcode Reader |
| Connection Type | Cable |
| Optical Technology | LED |
| Reading Distance | 50mm |
| Maximum Current | 150 mA |
| Maximum dc Voltage | 30V |
| Reader Style | Fixed |
| Supply Voltage | 30 V dc |
| Length | 38mm |
| Width | 44.5mm |
| Dimensions | 38 x 44.5 x 25.4 mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Depth | 25.4mm |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.