| Output Type | NPN |
| Body Style | Flat |
| Mounting Style | Flange Mount |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Terminal Type | 3 Wire |
| Maximum dc Voltage | 40V |
| Length | 25.5mm |
| Width | 11mm |
| Depth | 1.5mm |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Housing Material | PA6 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.