| Output Type | PNP |
| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Terminal Type | Wire Lead |
| Maximum dc Voltage | 24V |
| Length | 33.5mm |
| Width | 10.5mm |
| Depth | 6.5mm |
| IP Rating | IP67 |
| Dimensions | 33.5 x 10.5 x 6.5 mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.