| Output Type | 3-Wire Open Collector |
| Body Style | Block |
| Supply Voltage | 4.5 → 24 V dc |
| Terminal Type | Wire Lead |
| Maximum dc Voltage | 24V |
| Switching Current | 5.2 mA |
| Length | 17.27mm |
| Width | 21.72mm |
| Depth | 3.3mm |
| IP Rating | IPX5 |
| Dimensions | 17.27 x 21.72 x 3.3 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Standards Met | IEC 529 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.