| Media Monitored | Liquid |
| Device Type | Flow Meter |
| Minimum Flow Rate | 0.2 m/s |
| Maximum Flow Rate | 10 m/s |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Connection Type | DN80 |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Series | Flygt MagFlux |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.