| Media Monitored | Dry Air, Gas |
| Device Type | Suction |
| Minimum Flow Rate | 0 L/min |
| Maximum Flow Rate | 1 L/min |
| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| Pipe Diameter Range | 4 mm |
| Connection Type | One-Touch Fitting |
| Maximum Pressure | 500kPa |
| Material | PPS |
| Minimum Media Temperature | 0 °C |
| Maximum Media Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | PFMV |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.