| Media Monitored | Liquid |
| Device Type | Oval Gear |
| Minimum Flow Rate | 0.01 L/min |
| Maximum Flow Rate | 4 L/min |
| Supply Voltage | 5 → 24 V dc |
| Pipe Diameter Range | 1/4 in |
| Connection Type | 1/4 BSP |
| Maximum Pressure | 50bar |
| Material | Stainless Steel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.