| Media Monitored | Liquid |
| Device Type | Mass Air Flow |
| Minimum Flow Rate | -200 cc/m |
| Maximum Flow Rate | 200 cc/m |
| Supply Voltage | 8 → 15 V dc |
| Maximum Pressure | 172kPa |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Series | AWM90000 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.