| Media Monitored | Dry Gas |
| Device Type | Unamplified |
| Minimum Flow Rate | -200 sccm |
| Maximum Flow Rate | 200 cm³/min |
| Supply Voltage | 15 V dc |
| Pipe Diameter Range | 0.2 in |
| Maximum Pressure | 25psi |
| Material | Plastic |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Series | AWM2000 |
| Current Rating | 300 μA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.