| Media Monitored | Dry Gas |
| Device Type | Amplified |
| Minimum Flow Rate | 0 SLPM |
| Maximum Flow Rate | 10 SLPM |
| Supply Voltage | 15 V dc |
| Connection Type | 1/4 NPT |
| Maximum Pressure | 50psi |
| Material | Plastic |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | AWM5000 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.