| Maximum Flow Rate | 3.75 L/min |
| Electrical Connection | Cable |
| Control Output | Relay |
| Supply Voltage | 240 V |
| Display Screen | No |
| Pipe Diameter Range | 22 mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Series | FS |
| Current Rating | 600 mA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.