| Output Type | PNP |
| Fibre Optic Type | Plastic |
| Electrical Connection | 4 Pin, M8, Male |
| Switching Frequency | 1 kHz |
| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| Length | 65mm |
| Width | 40mm |
| Dimensions | 65 x 40 x 10 mm |
| Depth | 10mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.