| Detection Range | 200 mm |
| Fibre Optic Type | Plastic |
| IP Rating | IP64, IP641 |
| Housing Material | PE |
| Length | 15mm |
| Dimensions | 15 x M2.6 x 0.45 mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.