| Detection Range | 220 (SU18) mm, 220 (SU19) mm, 920 (SU18/35) mm |
| Fibre Optic Type | Plastic |
| Housing Material | Plastic, Stainless Steel |
| Length | 2.02m |
| Width | 2.2 (Dia.)mm |
| Dimensions | 2.2 (Dia.) x 2020 mm |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.