| Output Type | PNP |
| Response Time | 250 μs, 450 μs, 500 μs, 600 μs |
| Electrical Connection | Cable |
| Power Consumption | 720 mW |
| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| Length | 64.5mm |
| Width | 9mm |
| Dimensions | 64.5 x 9 x 30 mm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Depth | 30mm |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.