| Detection Range | 120 (Super High Speed Mode) mm, 300 (High Speed Mode) mm, 460 (Standard Mode) mm, 600 (High Resolution Mode) mm |
| Fibre Optic Type | Plastic |
| Terminal Type | Wire Lead |
| Electrical Connection | Cable |
| IP Rating | IP67 |
| Housing Material | PE |
| Length | 35mm |
| Dimensions | 35 x 3 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.