| Detection Range | 300 (Standard Mode) mm, 500 (High Resolution Mode) mm, 90 (Super High Speed Mode) mm |
| Fibre Optic Type | Plastic |
| Electrical Connection | Cable |
| IP Rating | IP67 |
| Housing Material | PE |
| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| Length | 2m |
| Dimensions | 17 x M6 x 0.75 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.