| Detection Range | 1260 mm |
| Fibre Optic Type | Plastic |
| Terminal Type | M6 |
| Electrical Connection | Connector |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 17mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.