| Output Type | PNP |
| Terminal Type | Wire Lead |
| Light Source | Red LED |
| Electrical Connection | Pre-Wired Cable |
| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| Length | 89.7mm |
| Width | 12mm |
| Dimensions | 89.7 x 12 x 36.9 mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Depth | 36.9mm |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.