| Output Type | NPN |
| Terminal Type | Pre-Wired |
| Response Time | 1 (Standard Mode) ms, 16 (Giga Power Mode) ms, 250 (High Speed Mode) μs, 32 (Super High Speed Mode) μs |
| Light Source | Red LED |
| Electrical Connection | Pre-Wired Cable |
| Power Consumption | 1.08 W |
| Housing Material | PC |
| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Length | 104.8mm |
| Width | 27.8mm |
| Dimensions | 104.8 x 27.8 x 10 mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Depth | 10mm |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.