| Current Type | AC, DC |
| Number Of Digits | 4 |
| Display Type | LCD |
| Cutout Height | 68mm |
| Cutout Width | 68mm |
| Depth | 53mm |
| Supply Voltage | 12 → 24 V ac/dc |
| Meter Accuracy | 0.01 |
| Analogue Effect | Simulated Analogue Display |
| Minimum Temperature | -10°C |
| Meter Type | Voltmeter |
| Maximum Temperature | +60°C |
| Measurement Range | 0 → 600 V ac, 0 → 600V dc |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.