| Current Type | AC |
| Number Of Digits | 3 |
| Display Type | Digital |
| Depth | 65mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Meter Accuracy | 0.5 % |
| Analogue Effect | Digital |
| Minimum Temperature | -20°C |
| Meter Type | Voltmeter |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Measurement Range | 0 → 600V ac |
| Approvals | IEC |
| Series | Acti9 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.