| Current Type | AC |
| Cutout Height | 46mm |
| Cutout Width | 46mm |
| Depth | 39mm |
| Meter Accuracy | 1.5 % |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Meter Type | Voltmeter |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Measurement Range | 0 → 500V |
| Approvals | CE, RoHS Compliant, TUV Certified |
| Series | RS Pro |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.