| Current Type | DC |
| Number Of Digits | 3.5 |
| Display Type | LED |
| Cutout Height | 21.3mm |
| Cutout Width | 34mm |
| Depth | 16mm |
| Supply Voltage | 4.75 → 5.25 V dc |
| Digit Height | 9.4 mm |
| Meter Accuracy | ±1 % |
| Analogue Effect | Digits Only |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Meter Type | Voltmeter |
| Maximum Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.