| Current Type | DC |
| Number Of Digits | 3 |
| Cutout Height | 22.2mm |
| Cutout Width | 92mm |
| Meter Accuracy | ±0.2 % |
| Analogue Effect | Digits Only |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Meter Type | Voltmeter |
| Maximum Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.