| Supply Voltage | 230 V ac |
| Type | Analogue |
| Number of Channels | 1 |
| Units Measured | Hours, Minutes, Seconds |
| Segment Length | 1 s |
| Terminal Type | Screw |
| Height | 68mm |
| Depth | 47mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.